V Portugalsku představí 2. vydání největší databáze participativního rozpočtování na světě

V portugalském Algarve představí 10. prosince druhé vydání Světového atlasu participativního rozpočtování (Participatory Budgeting World Atlas) pro rok 2020/21. Veřejnou prezentaci bude možné sledovat online. Za největší a nejkomplexnější databází participativního rozpočtování na světě stojí více než 100 autorů z 65 zemí, publikace letos nabídne i analýzu dopadů pandemie.

Za Světovým atlasem participativního rozpočtování stojí portugalská organizace Oficina, která ho poprvé vydala v roce 2019. Publikace představuje dosud nejširší soubor údajů o participativních procesech na planetě. Obsah vytváří více než 100 autorů z 65 zemí, kteří shromažďují a analyzují informace popisující realitu participativních iniciativ ve velmi různorodých kontextech a prostředích. Cílem Atlasu je porozumět hlavním trendům v oblasti participace za posledních 30 let a poskytnout analýzu dat po celém světě s podrobnými informačními listy o 65 zemích. 

Druhé vydání Světového atlasu participativního rozpočtování nabídne pět témat: 

• Analýzu dopadů pandemie (trendy a modely participativního rozpočtování zavedené během koronavirové krize, výzvy do budoucna)

• Návrh na rekonceptualizaci participativního rozpočtu

• Studii národních legislativ o participativním rozpočtování (typizace různých stávajících vnitrostátních právních předpisů a regulačních nástrojů)

• Popis “toků šíření” participativních rozpočtů a sítí spolupráce (identifikace hlavních vlivů pro celosvětové šíření participativních rozpočtů v posledních 30 letech, pochopení vztahů spolupráce navázaných mezi zeměmi)

• Analýzu nových mezinárodních indexů pro pochopení charakteristik území, kde participativní rozpočtování funguje (Index demokracie, Index vnímání korupce, Index lidského rozvoje, Index štěstí, Index míru a Index terorismu)

Zájemci o veřejnou online prezentaci druhého vydání Atlasu se mohou registrovat zde: https://www.oficina.org.pt/atlas2020.html 

Sdílet článek:

Další novinky

Na obchodní akademii v Košicích jsou všichni kámošky. Projekt „Naša škola je naša!“ zná vítěze

Černošická šance podruhé. V letošním participativním rozpočtu zvítězilo dětské hřiště a pumptrack

Černošická šance podruhé. V letošním participativním rozpočtu zvítězilo dětské hřiště a pumptrack

Šance do škol zná první vítězné projekty

Šance do škol zná první vítězné projekty
Zobrazit další novinky