Tvoříme Dvanáctku: Praha 12 ani v nelehkých časech nezahálí, startuje participativní rozpočet

Městská část Praha 12 navzdory současné nelehké situaci odstartovala předkládání návrhů v prvním ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Dvanáctku. Celý projekt poběží online prostřednictvím platformy Decision 21. Na návrhy veřejnosti vyčlenila městská část 1 milion korun, o jeho využití nechává rozhodnout své občany. Máte nápad pro zlepšení Prahy 12 a jste občanem Prahy 12? Návrhy můžete předkládat do 15. května 2020.

Participativní rozpočet je forma účasti obyvatel na rozhodování o využití vyčleněné částky z rozpočtu MČ Praha 12 na základě stanovených pravidel. Vše lze zvládnout elektronicky z domova, stačí připojení k internetu a webový prohlížeč. Návrh do participativního rozpočtu může vyplněním online formuláře podat každá osoba starší 14 let, která bydlí nebo pracuje na území Městské části Praha 12. Navrhovatel může podat pouze 1 návrh, pro který musí získat podporu dalších pěti osob (podporovatelů) starších 14 let. Finanční náklady na navrhovaný projekt nesmí přesáhnout 250 tis. Kč. 

Podávat návrhy lze pouze skrze online formulář ZDE. Na této stránce najdete návod pro sepsání návrhu, harmonogram i pravidla participativního rozpočtu. 

Sdílet článek:

Další novinky

Jílové u Prahy už zná vítěze druhého ročníku participativního rozpočtu

Jílové u Prahy už zná vítěze druhého ročníku participativního rozpočtu

Občané Černošic využili svoji šanci!

Občané Černošic využili svoji šanci!

8 rad, jak komunikovat participativní rozpočet

8 rad, jak komunikovat participativní rozpočet
Zobrazit další novinky