Černošická šance: Občané Černošic mohou rozhodnout o využití 1 milionu korun

V rámci prvního ročníku participativního rozpočtu Černošická šance mohou obyvatelé Černošic navrhnout projekty, které by prospěly životu ve městě. Radnice na ně vyčlenila celkem milion korun. Participativní rozpočet odstartoval začátkem října a místní občané do něj od té doby přihlásili řadu zajímavých projektů. Ti, kteří tak ještě neučinili, mají možnost své návrhy přihlásit až do 18. prosince. V následující fázi Černošické šance obec posoudí, zda jsou navržené projekty realizovatelné a ty schválené zařadí do veřejného hlasování.  

Smyslem participativního rozpočtu je vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí, ukázat lidem, jaké jsou možnosti města i jak se mohou na jeho tvoření podílet. A na druhé straně naučit radnici, jak občanům naslouchat a jak s nimi efektivně a konstruktivně komunikovat. „Projekt participativního rozpočtu je příležitostí, jak mohou sami černošičtí občané konkrétními návrhy a jejich následným výběrem ovlivnit, co v našem městě vznikne,“ řekl k projektu jeho koordinátor Daniel Zejda.

Do projektu je možné přihlásit návrhy v cenovém rozmezí od 10 tisíc do půl milionu korun. Prozatím občané do 1. ročníku Černošické šance přihlásili 4 zajímavé projekty s různou finanční náročností: Bankomat v Centru Vráž (10 000 Kč), Grilujeme u Berounky (100 000 Kč), Zpevněná cesta mezi ulicemi Slovenská a Školní (500 000 Kč) a Střední ulicí bezpečně (490 000 Kč). Pokud tyto a případné další projekty vedení města posoudí jako proveditelné, bude následovat v případě zmírnění pandemických opatření veřejné setkání s občany a poté hlasování o vítězných projektech. Samotná realizace vítězných projektů by měla začít začátkem dubna příštího roku.

Veškeré informace k projektu a možnost poslat Vaše návrhy najdete na: https://cernosickasance.cz/cernosicka-sance-2020. 

Poslat návrh na zlepšení Černošic

Sdílet článek:

Další novinky

Jílové u Prahy už zná vítěze druhého ročníku participativního rozpočtu

Jílové u Prahy už zná vítěze druhého ročníku participativního rozpočtu

Občané Černošic využili svoji šanci!

Občané Černošic využili svoji šanci!

8 rad, jak komunikovat participativní rozpočet

8 rad, jak komunikovat participativní rozpočet
Zobrazit další novinky