Černošická šance: Občané Černošic mohou rozhodnout o využití 1 milionu korun

V rámci prvního ročníku participativního rozpočtu Černošická šance mohou obyvatelé Černošic navrhnout projekty, které by prospěly životu ve městě. Radnice na ně vyčlenila celkem milion korun. Participativní rozpočet odstartoval začátkem října a místní občané do něj od té doby přihlásili řadu zajímavých projektů. Ti, kteří tak ještě neučinili, mají možnost své návrhy přihlásit až do 18. prosince. V následující fázi Černošické šance obec posoudí, zda jsou navržené projekty realizovatelné a ty schválené zařadí do veřejného hlasování.  

Smyslem participativního rozpočtu je vtáhnout obyvatele do dialogu o utváření místa, kde žijí, ukázat lidem, jaké jsou možnosti města i jak se mohou na jeho tvoření podílet. A na druhé straně naučit radnici, jak občanům naslouchat a jak s nimi efektivně a konstruktivně komunikovat. „Projekt participativního rozpočtu je příležitostí, jak mohou sami černošičtí občané konkrétními návrhy a jejich následným výběrem ovlivnit, co v našem městě vznikne,“ řekl k projektu jeho koordinátor Daniel Zejda.

Do projektu je možné přihlásit návrhy v cenovém rozmezí od 10 tisíc do půl milionu korun. Prozatím občané do 1. ročníku Černošické šance přihlásili 4 zajímavé projekty s různou finanční náročností: Bankomat v Centru Vráž (10 000 Kč), Grilujeme u Berounky (100 000 Kč), Zpevněná cesta mezi ulicemi Slovenská a Školní (500 000 Kč) a Střední ulicí bezpečně (490 000 Kč). Pokud tyto a případné další projekty vedení města posoudí jako proveditelné, bude následovat v případě zmírnění pandemických opatření veřejné setkání s občany a poté hlasování o vítězných projektech. Samotná realizace vítězných projektů by měla začít začátkem dubna příštího roku.

Veškeré informace k projektu a možnost poslat Vaše návrhy najdete na: https://cernosickasance.cz/cernosicka-sance-2020. 

Poslat návrh na zlepšení Černošic

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl