Časté dotazy

MSlužby nabízíme nejčastěji ve dvou základních variantách: (A) variantě jednorázového řešení pro konkrétní hlasování nebo projekt; nebo (B) variantě roční licence, která umožňuje vytvářet libovolný počet projektů po dobu trvání licence. Kromě základních služeb si pak můžete objednat další doplňkové služby jako jsou např. datové analýzy nebo konzultace navíc.

Hlasovací platforma D2 splňuje nároky na ochranu osobních údajů vyplývající ze směrnice GDPR. Platforma také splňuje nároky na zabezpečení (šifrování, zabezpečený certifikát https atd.) včetně ochrany proti hackerským útokům

Pracujeme s různými metodami verifikace hlasujících. Hlasování může být sice jednoduše otevřené, aby hlasovat mohl každý s příslušným odkazem, případně je možné vstoupit do hlasování pomocí pozvánky, která přijde e-mailem. Ve většině případů však doporučujeme použít pokročilejší ověření pomocí unikátních PIN kódů. Před vstupem do hlasování je nutné tento unikátní PIN kód zadat. Hlasovacímu může být PIN kód doručen např. formou papírové pozvánky nebo přidělen na kontaktním místě radnice. PINů může administrátor vygenerovat kolik jich potřebuje a každý může být použit jen jednou. Podobnou metodou je zabezpečení pomocí SMS. PIN kód je hlasovacímu zaslán SMS zprávou a to po zadání čísla do hlasovací platformy (podobně jako internetové bankovnictví). Jedno číslo může hlasovat vždy jen jednou. Hlasování může být zabezpečeno pomocí kombinace PIN kódu a pozvánky.

Informace z doplňujících (soc-demo jako jsou věk, pohlaví atd.) dotazů jsou ukládány absolutně nezávisle na samotném hlasování v hlavních otázkách. Data z doplňujících dotazů a hlavních otázek jsou ukládána do dvou zcela odlišných míst v databázi a nejsou nijak propojena. Hlasy jako takové jsou též rozděleny do kategorií dle své hodnoty a nejsou uchovávány dohromady. Tzn. že uchováváme výběr jednotlivých možností a ne jeden hlas jako celek, nejsme tudíž schopni složit jeden celý hlasovací formulář od jednoho uživatele. Výsledky se tak počítají jako počet vybraných možností v kategorii.

Telefonní čísla jako taková se neukládají. Ukládá se jejich zašifrovaná verze, abychom věděli, že toto číslo již nemůže znovu hlasovat. Využíváme služby třetí strany, která pro nás samostatně zajišťuje odesílání samotných SMS s PIN kódy. V této službě je zahrnuta i podmínka, že telefonní čísla nebudou použita k jiným účelům či prodeji. V této službě pouze vidíme, zda na dané SMS byla odeslána zpráva s PIN kódem.

 

Nejvhodnější doba k realizaci školního Pébéčka je kolem jarních prázdnin, po uzavření známek za první pololetí. Studenti i žáci mají v té době obvykle trochu méně práce i učení a mohou se soustředit na navrhování projektů. Podobně i studentský realizační tým má více prostoru, aby zorganizoval všechno potřebné. Po skončení hlasování a vyhlášení výsledků je pak více času vítězné projekty před prázdninami zrealizovat.

 

Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás.

”Několik let pomáhám nastavovat nejrůznější participativní projekty. Jsem v každodenním kontaktu nejen s municipalitami, ale i dalšími organizacemi. Jsem politolog, studoval jsem na MU v Brně a krátce na sicilské Universita degli Studi di Catania. Teoretické studium kvality demokracie a participace efektivně uplatňuji v praxi.”

Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás.
Kontaktovat

Potřebujete poradit?