Reference

Řídím Říčany

Projekt odstartoval 16. května 2015. Cílem bylo zapojení veřejnosti do rozhodování a získání jejího názoru na různé aktivity města. Motivací bylo přiblížit radnici občanům a občany radnici. Umožnili jsme dva typy hlasování: o jednodušších a náročnějších tématech. U otázek snadnější povahy může hlasovat každý, kterého téma zajímá. O zásadnějších problémech mohou rozhodovat pouze občané, kteří se přihlásili přes registrační formulář, jsou starší 15 let a mají své trvalé bydliště v Říčanech.


mesta_639x193_ricany

Společně pro Příbram

V lednu 2018 odstartoval pilotní projekt “Společně pro Příbram”. Město v něm vyhradilo 1 milion korun z veřejného rozpočtu na uskutečnění návrhů, které si lidé sami vyberou. V Příbrami nyní probíhá druhé kolo participativního rozpočtu.

mesta_282x193_pribram

Soutěž Podnikatel Prahy 5

Občané nominovali své oblíbené podniky nebo provozovny, které působí na MČ Prahy 5 a následně hlasovali Janečkovou metodou více hlasů o vítězi v jednotlivých kategoriích. Bylo možné udělit i minusový hlas, pokud s některým podnikem spokojeni nebyli.

mesta_282x193_praha

Park Na Solidaritě, Praha 10

Městská část Prahy 10 se rozhodla změnit tu oblast veřejného života, která občany trápí nejvíce, městský park Na Solidaritě. Tým Participace 21 provedl nejprve obecnou studii z veřejně dostupných dat. Následně uspořádal hlasování pro občany, aby se vyjádřili k tomu, co by chtěli v parku změnit a co zachovat. Své preference vyjadřovali pomocí plusových a minusových hlasů. Výsledky analýzy a průzkumu posloužily jako podkad pro dvě veřejná setkání. Na základě kvalitních podkladů od občanů vytvořila tři ateliéry urbanistické studie pro revitalizaci parku. V poslední fázi občané hlasovali o námětech architektonických studií. Revitalizace parku proběhla v roce 2018.

mesta_639x193_park
+ dalších 94 projektů po celém světě

Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás.

Od roku 2014 pomáhám nastavovat nejrůznější participativní procesy v Česku i zahraničí. Jsem v každodenním kontaktu s municipalitami, firmami a dalšími organizacemi. Podílel jsem se jako projektový manažer a konzultant na volební hře Prezident 21 i řadě dalších projektů a výzkumných aktivitách Institutu. Absolvoval jsem obor Politologie se specializací na demokratizaci a lidská práva na FSS Masarykovy univerzity v Brně, část studia jsem strávil na Universita degli Studi di Catania.

Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás.
Kontaktovat

Potřebujete poradit?

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2021, Decision 21 Created by Beneš & Michl