Obnovení cesty do Klánovického lesa a nový Pumptrack v parku. Běchovice daly na projekty obyvatel 2 miliony korun

Městská část Praha - Běchovice má za sebou pilotní ročník participativního rozpočtu. Radnice na projekty občanů v rámci Nápadu pro Běchovice uvolnila 2 miliony korun. Původně chtěla realizovat pouze jeden projekt, pro velký zájem ale finanční částku rozdělila mezi dva návrhy s nejvíce hlasy. 

Do prvního ročníku participativního rozpočtu přihlásili místní čtrnáct krásných nápadů. Devět z nich se po kontrole radnicí utkalo ve veřejném hlasování, do kterého se na jaře tohoto roku zapojilo celkem 371 občanů Běchovic. Každý měl k dispozici 3 plusové a 1 minusový hlas, společně tak udělili celkem 1103 hlasů!

Původně chtěla radnice realizovat pouze jeden projekt, pro velký zájem hlasujících se ale rozhodla finanční částku rozdělit mezi 2 návrhy s nejvíce hlasy. Vítězným projektem se stala Obnova cesty do Klánovic (58 % hlasů), která jednoduchým vysekáním a zpevněním povrchu štěrkem spojí Běchovice s krásným klánovickým lesem bez nutnosti vcházet do kolejiště. Druhým projektem s nejvíce hlasy se stal Pumptrack v parku Běchovice 2006, volnočasové sportoviště pro děti i dospělé (46 % hlasů). Jedná se o uměle vytvořený uzavřený asfaltový okruh určený pro jízdu na kole, in-line bruslích, skateboardu či koloběžce, který je možné díky vytvořeným kopečkům (vlnám) a klopeným zatáčkám projíždět bez nutnosti šlapání / odrážení. Jízda na pumptracku spočívá v tzv. pumpování - správném přenášení váhy těla a využívání vlastní hmotnosti k udržování či dokonce zvýšení rychlosti na dráze. Už při první jízdě většina začátečníků zjistí, jak pumptrack funguje, a že se jedná o velice zábavnou sportovní aktivitu. Snadno tak zaujme sportovce napříč generacemi a na své si zde přijdou nejmenší cyklisté, starší školní děti i dospělí jedinci.

Realizaci těchto projektů radnice z časových i finančních důvodů rozložila do dvou let. 

Gratulujeme navrhovatelům i celé městské části! 

Pravidla, harmonogram, seznam všech návrhů i výsledky prvního participativního rozpočtu Nápad pro Běchovice najdete zde.

Sdílet článek:

Další novinky

Úspěšné Pébéčko zopakovali i letos. Hlasování na ZŠ Provaznická bylo do poslední chvíle dramatické

Úspěšné Pébéčko zopakovali i letos. Hlasování na ZŠ Provaznická bylo do poslední chvíle dramatické

10 milionů na zlepšení Pětky. Pražská městská část realizuje jedenáct projektů navržených občany

10 milionů na zlepšení Pětky. Pražská městská část realizuje jedenáct projektů navržených občany

Žáci ze Žerotínky si chtějí hrát! V demokratické volbě vybrali nové školní vybavení

Žáci ze Žerotínky si chtějí hrát! V demokratické volbě vybrali nové školní vybavení
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2021, Decision 21 Created by Beneš & Michl