Školní park nebo nové židle. Na ZŠ Srbská vyhlásili vítěze Školního Pébéčka

Základní škola Srbská je jednou ze škol v městském obvodu Ostrava–Jih, které dlouhodobě podporují participaci žáků. Ostravská radnice zde na Školní Pébéčko přispěla částkou 30 tisíc korun. Během podzimních sedmi týdnů minulého roku se celá škola zapojila do vymýšlení a tvorby návrhů na vylepšení školního prostředí, vypracování projektových a finančních plánů, prezentací, kampaně k jednotlivým projektům, hlasování a následného vyhlášení výsledků. 

Žákovských návrhů se sešlo celkem 25 a nechyběly mezi nimi sedací pytle, stůl na školní tenis nebo 3D tiskárna. Schválených do hlasování jich bylo 10. Některé návrhy neprošly kvůli technické složitosti jejich realizace. Většina z nich se strategicky sloučila s podobnými projekty, aby později nedošlo ke tříštění hlasů. Konečná desítka finalistů se skládala ze školního parku, čtečky e-knih, nových židlí do počítačové učebny, stojanů na deštníky, whiteboardů, školního fitka, házenkářského a fotbalového vybavení, vylepšení basketbalového hřiště a dalšího sportovního náčiní. Výběr byl tedy opravdu pestrý a pokrýval různé oblasti, ve kterých žáci a žákyně viděli možnost zlepšení.

Všichni hlasující měli k dispozici celkem čtyři hlasy. Vítězem se stal projekt školního parku žáků 8. A. Ten si přála více než polovina hlasujících (56 %). Škola realizuje i nové židle do počítačové učebny a fotbalové brány

čtečkaškolní park

Sdílet článek:

Další novinky

Na obchodní akademii v Košicích jsou všichni kámošky. Projekt „Naša škola je naša!“ zná vítěze

Černošická šance podruhé. V letošním participativním rozpočtu zvítězilo dětské hřiště a pumptrack

Černošická šance podruhé. V letošním participativním rozpočtu zvítězilo dětské hřiště a pumptrack

Šance do škol zná první vítězné projekty

Šance do škol zná první vítězné projekty
Zobrazit další novinky