Úspěšné Pébéčko zopakovali i letos. Hlasování na ZŠ Provaznická bylo do poslední chvíle dramatické

Školní Pébéčko na ostravské ZŠ Provaznická už dobře znají. První ročník vynesl tři vítězné projekty a nadšené přijetí. Proto i letos poskytla Ostrava-Jih 30 000 Kč na žákovskou participaci. V čem se liší druhý ročník a jak nadále dělat Pébéčko pro žactvo atraktivní? 

Oproti minulému ročníku, který škola zorganizovala pro 4. až 9. třídy, se letos mohli zúčastnit i třeťáci. Jejich začlenění do Pébéčka proběhlo bezproblémově a dokazuje tak, že do participace lze úspěšně vtáhnout i mladé hlavičky. Zástupci tříd přišli celkově se 17 nápady, z nichž školní parlament a vedení školy odsouhlasilo 8 vypracovaných návrhů na základě proveditelnosti. Jedná se o nářadí do skleníku, zrcadla nebo květiny do tříd, nové knihy do školní knihovny, zútulnění chodby nábytkem, vybavení do tělocvičny, stolní fotbal a vzdušný hokej. V rámci propagace projektů děti vyrobily plakáty, které visely na chodbách a využil se i školní rozhlas. 

ZŠ Provaznická Nástěnka návrhů

Absolutním vítězem se stalo vybavení do tělocvičny, konkrétně na volejbal, fotbal a florbal. Tento společný návrh 7. A a 8. A získal značnou podporu 59 % hlasujících. Navazuje tak na loňské realizované projekty – badmintonové sady, florbalové vybavení a airtrack (nafukovací žíněnka). Do rozpočtu se vešel i návrh od 5. A. umístěný na druhém místě, který bude taktéž realizován. Na chodbách přibudou stolečky, koberce, deskové hry, skříňky a květiny. Nechybělo však málo a všechno mohlo být úplně jinak! Druhé a třetí místo od sebe dělily pouhé dva hlasy. Při celkové účasti 231 hlasujících se jedná o rozdíl menší než jedno procento. Uvidíme, zda nářadí do skleníku dostane příští školní rok druhou šanci. 

Školní Pébéčko si pochvaluje i jeho koordinátorka Mgr. Iva Bazalová: „Celý projekt byl velmi úspěšný. Děti si vyzkoušely různé dovednosti - týmovou spolupráci, diskusi, projektovou práci, prezentační schopnosti, kreativitu. Současně si ověřily, že jejich aktivita může nést reálné výsledky prospěšné všem.“

ZŠ Provaznická Vyhlášení vítězů

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl