Časté dotazy

Pro realizaci Pébéčka na základní škole potřebujete jednu osobu školního Koordinátora (učitel nebo pedagogický pracovník), který postupuje podle návodů v aplikaci. Pro středoškolské Pébéčko potřebujete jednu osobu, tzv. Průvodce (učitel nebo pedagogický pracovník), který má k dispozici vybraný tříčlenný studentský tým. Víme, jak málo času a kapacit pedagogové na základních i středních školách obecně mají, proto jsme se snažili jim maximálně vyjít vstříc, co se týče například generovatelných materiálů k vytištění (seznamy projektů, plakáty, diplomy), návodů krok za krokem a odškrtávacího seznamu úkolů.

Obecně lze Pébéčko na základní škole stihnout za tři týdny. Na středoškolské Pébéčko počítáme asi měsíc nebo pět týdnů. Školy si ale stanovují vlastní harmonogram, který jim vyhovuje lépe. Například se rozhodnou, že na navrhování projektů poskytnou žákům a studentům více času nebo že více času bude potřeba na studentskou kampaň. Naše návody nejsou striktní. Koordinátoři a Průvodci se v nich dozvědí, co a jak udělat, aby byl výsledek co nejlepší, ale zároveň je mohou přizpůsobovat potřebám a požadavkům školy.

 

Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás.

“Po studiu na Pedagogické fakultě UK v Praze jsem se věnovala výuce. Nyní pomáhám na základních a středních školách rozšiřovat povědomí o participaci a základních demokratických principech. Přispívám k jejich realizaci v praxi prostřednictvím projektu Školní Pébéčka a dalších školních aktivit.”

Potřebujete konzultaci? Kontaktujte nás.
Kontaktovat

Potřebujete poradit?