Zveme vás na mezinárodní symposium Demokracie v 21. století: Krize nebo příležitost?

Po úspěšném startovacím ročníku mezinárodního symposia připravujeme jeho 2. ročník, letos na téma “Demokracie v 21. století: Krize nebo příležitost?”. Akci organizuje Institut H21 pod záštitou zakladatele Karla Janečka a místopředsedy Senátu Parlamentu České republiky Jana Horníka. A samozřejmě nebude chybět prezentace aktivit v rámci participace!

Demokracie prochází tvrdou zkouškou v podobě zdravotní, ekonomické i společenské krize. Jaké může mít situace důsledky na fungování států a svobodných společností? Jaký má vliv na participativní projekty a lze brát současnou krizi jako příležitost pro změnu k lepšímu? Nejen o těchto otázkách budeme diskutovat 12. září v pražském Obecním domě. 

Cílem symposia je přizvat odborníky napříč obory ke konstruktivní diskuzi o závažných otázkách a problémech, které dnešní doba přináší, a pomoci tak české i světové společnosti proměnit současnou krizi v příležitost. 

Těšit se můžete na příjemnou atmosféru v honosných prostorách Grégrova sálu Obecního domu a zajímavé řečníky! Jedním z nich je Carlos Menchaca, člen radnice v New York City, který promluví o důležitosti participativních procesů během krize a popíše participativní rozpočet v New Yorku, jenž pro tamní radnici už 4. rokem zajišťujeme. Co bylo v plánu letos a jak se projekt vyvíjel během koronaviru se dozvíte u nás na webu.

Dalším z řečníků je Michal Bláha, podnikatel a přední český odborník na problematiku ICT a eGovernment, který založil veřejně prospěšnou službu Hlídačstátu.cz. Na téma Rizika v regionu - Polsko vystoupí Petr Janyška. Publicista, diplomat, novinář a bývalý překladatel, který je stálým velvyslancem a představitelem ČR při Unesco, bývalým velvyslancem ve Francii a spoluzakladatelem týdeníku Respekt. Specifičností Západní Evropy, Francií a Polskem se zabývá celý život. O aktuálním dění v Bělorusku promluví historička soudobých dějin Alena Marková, která se dlouhodobě věnuje současným dějinám Východní Evropy, nacionalismu a post-socialistické transformaci, zabývá se expertní činností pro Horizon2020 a M17+. Působí také jako redaktorka časopisu The Journal of Belarusian Studies. Z ekonomického pohledu se na současnou krizi podívá ekonomka a nejmladší rektorka v ČR Danuše Nerudová, která bude prezentovat na téma Ekonomika a Covid-19

Symposium se koná v českém a anglickém jazyce, přičemž je do obou těchto jazyků zajištěno simultánní tlumočení. Kompletní seznam řečníků a program najdete zde: 

Program  ŘEČNÍCI

Na akci už se moc těšíme a budeme rádi, pokud se s vámi v Obecním domě potkáme. Pro účast na symposiu je nutné si zakoupit vstupenku, která zahrnuje celodenní raut. 

VSTUPENKY

109967660_2736921769876934_8652788602224703726_o

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl