Tvoříme Dobříš: město na přání občanů postaví venkovní posilovnu

Radnice Dobříše uvolnila 100 000 Kč na participativní rozpočet “Tvoříme Dobříš 2019”. Občané podávali návrhy na projekty, o kterých hlasovali do poloviny září. Vítězem se stala výstavba víceúčelové venkovní posilovny pro veřejnost v okolí hlavních dobříšských sportovních středisek v ulici V Lipkách.

Participativní rozpočet není jen o možnosti obyvatel podávat návrhy na projekty a hlasovat o nich. Je o společné diskuzi radnice a občanů. Na to zastupitelé Dobříše mysleli a ještě před spuštěním projektu Tvoříme Dobříš uspořádali veřejnou informační schůzku, na které příchozím vysvětlili princip participativního rozpočtu, podávání návrhů v online platformě D21 a hlasování, v němž měli občané k ohodnocení projektů 2 plusové a 1 minusový hlas. Město také v místním Kulturním domě zorganizovalo veřejnou prezentaci návrhů, kdy projekty představovali jednotliví navrhovatelé. Následovala diskuze, ve které mohli zúčastnění pokládat navrhovatelům i zástupcům města otázky. 

Radnice od občanů obdržela celkem 21 návrhů. Ty následně prošly kontrolou úředníků z odborů Městského úřadu, kteří do hlasování schválili 11 z nich. Cílem kontroly bylo postoupit do hlasování jen takové návrhy, jejichž realizaci nebrání vlastnictví pozemků, nejsou v rozporu s existujícími plány na rozvoj města či které se skutečně vejdou do limitu 100 000 Kč a které odpovídají vyhlášeným pravidlům. 

Vítězný projekt město oficiálně vyhlásilo v sobotu 14. 9. 2019 během Dobříšských regionálních trhů a akce Zažít město jinak! Do hlasování se zapojilo celkem 325 občanů, z nichž více jak třetina (33 %) hlasovala pro vítěznou možnost - Výstavbu víceúčelové venkovní posilovny pro veřejnost v okolí hlavních sportovních středisek v Dobříši v ulici V Lipkách. Naopak nejmenší podporu získal návrh Krytého posezení - Altánu za Sokolovnou (4 %). 

Projekt vítězného projektu - venkovní posilovna
Bližší informace o pravidlech, průběhu a výsledcích hlasování najdete zde.

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl