Budoucí tvář Jílovska už 3 roky spoluvytváří občané. Město na jejich nápady i letos vyčlenilo milion korun

Jílové u Prahy má za sebou 3. ročník participativního rozpočtu Tvoříme Jílovsko. Na přání občanů vznikne dětské hřiště v Lukách pod Medníkem, radnice také nechá zpřehlednit a zbezpečnit frekventovaný přechod na Radlické návsi.

Tvoříme Jílovsko je projekt vedení města s cílem zapojit veřejnost do rozhodování i navrhování, co se ve městě zlepší nebo udělá nového. Radnice na participaci z obecního rozpočtu vyčlenila 1 milion korun, o jehož využití rozhodla přímo veřejnost formou podávání návrhů a následného hlasování. Navrhnout mohli občané cokoliv, např. námět na novou místní akci (festival, vinobraní…), nový herní prvek na veřejné prostranství nebo nové stromořadí podél cesty spojující části obce.

Do hlasování letos postoupily celkem tři návrhy s odhadovaným rozpočtem 500 000 Kč. Občané v hlasování vybrali dva z nich, které radnice realizuje. Největší podporu získalo Dětské hřiště v Lukách pod Medníkem (73 % hlasů), což je v současnosti jediná místní část Jílového bez hřiště. Díky participaci tak budou mít rodiny s dětmi příjemné místo pro setkávání. Druhým vítězným návrhem se stala Úprava přechodu na Radlické návsi (52 % hlasů), aby byl bezpečnější a přehlednější. 

Participativního rozpočtu se zúčastnilo celkem 306 hlasujících, přičemž více jako polovina z nich (55 %) bydlí v okolních oblastech Jílového. 

Pravidla, harmonogram, seznam všech návrhů i výsledky participativního rozpočtu Tvoříme Jílovsko 2022 najdete zde.

Sdílet článek:

Další novinky

Na obchodní akademii v Košicích jsou všichni kámošky. Projekt „Naša škola je naša!“ zná vítěze

Černošická šance podruhé. V letošním participativním rozpočtu zvítězilo dětské hřiště a pumptrack

Černošická šance podruhé. V letošním participativním rozpočtu zvítězilo dětské hřiště a pumptrack

Šance do škol zná první vítězné projekty

Šance do škol zná první vítězné projekty
Zobrazit další novinky