Tvoříme Jílovsko: hlasování o milionu korun je tu!

Tvoříme Jílovsko je nový projekt vedení města Jílové u Prahy. Cílem je zapojit veřejnost do rozhodování i navrhování o tom, co se ve městě zlepší nebo udělá nového. Město na participativní rozpočet vyčlenilo 1 milion korun. Hlasování o jeho využití začíná právě dnes!

Město s první fází participativního rozpočtu začalo již na podzim roku 2019, kdy spustilo informační kampaň mezi veřejností, spolky a osadními výbory. Po občanském podávání návrhů na projekty, jejich veřejné prezentaci a evaluaci jejich proveditelnosti komisí města je nyní participativní rozpočet ve fázi hlasování. Občané mohou od dnešního dne po dobu čtyř týdnů hlasovat o projektech, které město z vyčleněných peněz realizuje. 

Projekty jsou v hlasování rozděleny do dvou kategorií. V první jsou návrhy spadající do oblasti centrálního Jílového u Prahy, jedná se o projekt Outdoorový lanový a dřevěný park a projekt Geolaboratoř (geopark). Druhá kategorie sdružuje návrhy spadající do Radlíku, Borku, Kabátů, Studeného, Luk p. Medníkem či Kamenných Vrat. V těchto oblastech mohou občané hlasovat pro obnovu původní cesty Luka - Studené, nebo pro vybudování sportovně odpočinkové zóny v areálu Hacák

Hlasování je bezplatné a mohou se do něj zapojit všichni občané města starší 15 let, a to buď elektronicky přes webové stránky projektu SMS verifikací (občan v SMS obdrží unikátní PIN kód, skrz který se do hlasování přihlásí), nebo hlasovat osobně v městské knihovně během otevírací doby, která je kontaktním místem města. Hlasovat můžete ZDEVýsledky hlasování město zveřejní 6. dubna 2020. 

Sdílet článek:

Další novinky

Jak se školy popasovaly s přechodem na online výuku? Vyplňte náš online dotazník a pomozte nám tak vytvořit příklady dobré praxe!

Jak se školy popasovaly s přechodem na online výuku? Vyplňte náš online dotazník a pomozte nám tak vytvořit příklady dobré praxe!

Jak může vypadat Pébéčko ve fiktivní škole? Podávejte návrhy a zlepšete klima v Nejškole

Jak může vypadat Pébéčko ve fiktivní škole? Podávejte návrhy a zlepšete klima v Nejškole

Středoškoláci v Hlinsku sami prosadili a realizovali participativní rozpočet

Středoškoláci v Hlinsku sami prosadili  a realizovali participativní rozpočet
Zobrazit další novinky