Jílové u Prahy už zná vítěze druhého ročníku participativního rozpočtu

Podruhé si participativní rozpočet vyzkoušeli v Jílovém u Prahy. Na projekty občanů radnice tohoto středočeského města opět vyčlenila milion korun s tím, že polovina této sumy byla určena na projekty realizované v centrálním Jílovém u Prahy a druhá polovina na projekty v připojených obcích Radlík, Borek, Kabáty, Studené, Luka p. Medníkem a Kamenná Vrata. Pětitisícové město, jehož historie sahá až do 11. století, se dočká nového cyklistického pumptracku a přechodu přes frekventovanou silnici.

Občané starší 15 let během listopadu a prosince minulého roku připravili 11 návrhů, které by zlepšily život v Jílovém. Od poloviny března poté, co radnice vyřadila neproveditelné projekty, probíhalo hlasování. Toho se zúčastnilo celkem 575 obyvatel Jílového u Prahy, což je více než dvojnásobný počet oproti prvnímu ročníku. V kategorii návrhů spadajících do centrálního Jílového zvítězil projekt vybudování pumptracku, který získal 46 % hlasů. Vzniknout by tak měl uměle vytvořený okruh pro jízdu na kole, koloběžce, skateboardu, longboardu nebo kolečkových bruslích, který bude možné projíždět bez šlapání či odrážení. Na druhém místě s jen velmi těsným odstupem skončil projekt Atraktivní Jílovské vyhlídky a geolaboratoř, pro nějž hlasovalo 43 % hlasujících. Třetí se umístila lavička Václava Havla s 11 % hlasů.

V připojených obcích se absolutním vítězem se ziskem 40 % hlasů stal návrh na vybudování nového přechodu pro chodce v Radlíku, který by zvýšil bezpečnost přecházení poměrně frekventované komunikace. 38 % hlasujících si dále přálo rekonstrukci dětského hřiště ve Studeném. Na třetím místě se umístil projekt obnovení antukových hřišť na Hacáku, pro který hlasovalo 22 % občanů. Protože druhý ročník participativního rozpočtu Tvoříme Jílovsko proběhl úspěšně, je pravděpodobné, že na se další ročníky mohou obyvatelé těšit i v budoucnu.

Podrobné výsledky naleznete zde.

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl