Žáci ze Žerotínky si chtějí hrát! V demokratické volbě vybrali nové školní vybavení

Během října zrealizovala ZŠ a MŠ Chelčického, přesněji její budova Žerotínova, participativní rozpočtování (Pébéčko). Projektu se zúčastnily třídy prvního stupně ZŠ – zatímco návrhy podávalo žactvo od třetí do páté třídy, do hlasování se mohli zapojit i druháci. Dětem byla dána k dispozici částka až 15 000 Kč na realizaci jejich vítězného nápadu. Prostředky škole poskytl zřizovatel, Městská část Praha 3. 

Z celkového počtu 23 návrhů prošlo oponenturou vedení školy 6 nápadů. Co bylo navrhováno nejčastěji? Jasně převažovaly hry jako způsob trávení volného času během přestávek a ve školní družině. Mezi finalisty se probojovaly minigolf, ping-pong, stolní fotbal, deskové hry, kolotoč a posezení na školním dvoře. Navrhující se ve svých pracovních listech vždy snažili být empatičtí a myslet i na ostatní. Například kolotoč byl zamýšlen zejména pro mladší žáky a děti z mateřské školky. Ti se kvůli nižšímu věku Pébéčka zatím neúčastní. Pracovní tým deskovek obešel všechny ročníky, aby se zjistilo, jaké hry by si přály různé třídní kolektivy. Výsledkem jsou tématicky různorodé hry: Turnaj tří kouzelníků, Kamionem po Evropě, Elsa a Anna, Aktivity pro děti a Monopoly. Na své si tak přijde každý! A co se posezení týče, je to prý výborný způsob, jak si najít kamarády. 

Na začátku listopadu proběhlo oficiální vyhlášení vítězného návrhu. Tím se stal ping-pong se širokou podporou téměř poloviny hlasujících (46 %). Vedení školy se zavázalo vítězný návrh zrealizovat ihned, jak to bude možné. Přestávky na Žerotínce už budou brzy zase o něco lepší! 

Více se o projektu a jednotlivých návrzích dozvíte zde

navrh napad

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl