Zlepšuj pětku popáté

Odstartoval již 5. ročník participativního rozpočtu na Praze 5. Tentokrát s novým názvem Zlepšuj pětku. Radnice Prahy 5 vyčlenila ze svého rozpočtu celkem 10 milionů korun na projekty obyvatel. Nápady, které by pomohly zlepšit život v městské části mohou navrhovat nejen občané s trvalým pobytem, ale také ostatní obyvatelé, kteří se na Praze 5 pravidelně zdržují. Rovněž mohou své návrhy přihlásit také spolky se sídlem v městské části. Návrhy je možné podávat od února do dubna 2021.

Obyvatelé Prahy 5 mohou v tomto ročníku navrhovat dvě kategorie projektů podle finanční náročnosti - tzv. “malé” návrhy do 400 tisíc a “velké” návrhy do 2 milionů korun. Jedním ze základních požadavků na projekty je dodržení tematického rámce. Návrhy tak musejí být zaměřeny na veřejný prostor, sportoviště, volnočasové prvky (například dětská hřiště) či zeleň. Radnice Prahy 5 následně posoudí proveditelnost navržených projektů. Hlasování o návrzích bude probíhat od září do října letošního roku. Všechny podrobnosti o projektu, pravidla a přihlašovací formulář naleznete na webové stránce Zlepšuj pětku.

V minulých ročnících se díky participačnímu rozpočtu realizovaly desítky vašich projektů, které pomohly zlepšit život v městské části. Zvítězily návrhy jako obnova parčíku před usedlostí Cibulka, revitalizace hřiště v Jinonicích či zlepšení bezpečnostních prvků na nejnebezpečnějším přechodu na pražském Smíchově. Pokud Vás zajímá, jaké další projekty zlepšily Prahu 5 v minulosti, podívejte se na předchozí ročníky participativního rozpočtu

Sdílet článek:

Další novinky

Chomutov se díky participativnímu rozpočtu dotkne hvězd

Chomutov se díky participativnímu rozpočtu dotkne hvězd

Základní škola Pražačka bude díky Pébéčku barevnější

Základní škola Pražačka bude díky Pébéčku barevnější

5 let pomáháme s organizací participativního rozpočtu v New Yorku

5 let pomáháme s organizací participativního rozpočtu v New Yorku
Zobrazit další novinky