OZNÁMENÍ: Aktivity Participace 21 přecházejí pod společnost Decision 21

Máme pro vás velké oznámení. Participativní projekty nabízíme od 1. července 2021 městům, obcím, školám a dalším organizacím nově jako společnost Decision 21. Tento krok navazuje na spuštění nové softwarové platformy na přelomu roku.

Města a obce se čím dál více otevírají občanům, trend participace v České republice i zahraničí neustále roste. Uplynulý covidový rok navíc ukázal, že moderní online nástroje pro občanskou participaci jsou aktuálnější, než kdy dříve. Naším cílem je zvyšující se poptávce vyhovět a co nejefektivněji nabízet radnicím, školám i různým organizacím funkční nástroj pro zapojování občanů do rozhodování. Zájem o online rozhodovací nástroje roste i ze strany firemního sektoru. V zájmu zvýšení naší flexibility a dalších praktických důvodů proto přesouváme participativní aktivity z neziskové organizace Institute H21 do společnosti Decision 21. Její název je shodný se jménem platformy, na které participativní projekty realizujeme. 

Za poslední dva roky jsme v Participaci 21 odvedli velký kus práce. Přešli jsme na novou verzi platformy, která nabízí uživatelsky příjemnější prostředí i nové funkce. Vzhled webu můžeme měnit tak, aby odpovídal vizuálnímu stylu zákazníků. Platforma technicky zajistí nejrůznější participativní projekty např. participativní rozpočtování, průzkumy mezi zákazníky či obchodními partnery a hlasování. 

Realizovali jsme desítky participativních rozpočtů v České republice i na Slovensku, kam jsme expandovali se Školním Pébéčkem (školní participativní rozpočtování). Mezi naše klienty patří např. MČ Praha 5, MČ Praha 6 a další MČ, Říčany, Golčův Jeníkov, Zbýšov, Chomutov, Jílové u Prahy či Černošice. Pro kompletní přehled se můžete podívat na naši mapu projektů. Také jsme již popáté pomohli s realizací participativního rozpočtování v New Yorku, byť letos vzhledem ke covidu proběhlo “provizorní” formou pouze v několika městských částech. Skrze platformu Decision 21 se také rozhodlo o vítězi opozičních primárek prezidentských voleb v Bělorusku. Technicky jsme zajistili hlasování v několika soutěžích např. Czech Social Awards, a v červnu 2021 realizovali průzkum pro ŠKODA AUTO ČR.

Úspěšné a mezinárodní projekty ukazují, že inovativní přístup k participaci, spočívající ve využití moderních technologií a unikátní hlasovací metody D21, posiluje a rozvíjí fungování občanské demokratické společnosti. Vytváří most mezi občany a autoritami. To vnímáme jako zásadní přínos, který pomáhá napravit globální problém rozdělené společnosti. 

V našem úsilí nepolevujeme. O všech aktivitách budeme včas informovat, nezapomeňte nás proto sledovat! Tým Participace 21 zůstává stejný, nové e-maily najdete zde na webu v kontaktech. Na sociálních sítích jsme i nadále pod názvem Participace 21. 

WEB: www.participace21.cz 

E-MAIL: info@decision21.org

FACEBOOK  INSTAGRAM  LINKEDIN  YOUTUBE

Sdílet článek:

Další novinky

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Školním Pébéčkem participace na GymHu teprve začala. Vítězný návrh znovu zapojí celou školu

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Ohlédnutí za uplynulým rokem

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů

Čtrnáctka podle vás: dětské hřiště i nové vybavení do skateboarding haly. Na participaci dala Praha 14 pět milionů
Zobrazit další novinky

Službu provozuje společnost Decision 21 s.r.o.

Sledujte nás, ať vám neuniknou další zajímavé projekty, na kterých pracujeme.

© 2022, Decision 21 Created by Beneš & Michl